Bezpieczne szyby – jak to zrobić?
O bezpiecznych szybach warto pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Aktualnie producenci szyb oferują całą gamę szyb bezpiecznych spełniających normy P1, P2, P3 i wyższe. Co zrobić, jeżeli nie mamy bezpiecznych szyb w miejscach o dużym natężeniu przepływu osób, ciągach komunikacyjnych. Kilka lub kilkanaście lat temu szyby bezpieczne nie były popularne, głównie ze względu na mniejszą świadomość zagrożeń. Bezpieczne szyby były także dużo droższe od zwykłych szyb.
Skutecznym rozwiązaniem znacznie zmniejszającym ryzyko zranienia się podczas rozbicia szyby jest oklejenie szyby folią bezpieczną. Folia bezpieczna zwiększa odporność szyby na rozbicie oraz zabezpiecza otoczenie przed zranieniem się odłamkami szyby.
W budynkach, gdzie zaistalowane są zwykłe szyby, w których przebywają ludzie takich jak przedszkola, szkoły, biurowce, sklepy, gdzie zainstalowane są zwykłe szyby, oklejenie szyb folią zmniejszy ryzyko zranienia się odłamkami szkła. Miejsca te narażone są na większe ryzyko rozbicia szyby oraz na większe ryzyko zranienia z powodu intensywności uzytkowania ciągu komunikacyjnego lub poprzez sama ilość osób przebywających w danym miejscu.
Bezpieczna szyba dodatkowo wydłuża czas potrzeby na włamanie się do budynku.
Jak to działa?
Szło jest materiałem kruchym, narażonym na pęknięcie i rozbicie przy użyciu stosunkowo małej siły. Przeciąg, przypadkowe uderzenie, rzut kamieniem, czy zbyt mocno kopnięta piłka u sąsiadów za ogrodzeniem i w efekcie nieprzyjemny dźwięk pękającej szyby i ostre jak brzytwa kawałki szkła.
Po oklejeniu szyby folią uzyskujemy efekt bezpiecznej szyby. Po rozbiciu kawałki szyby przyklejone są do folii.
Oferujemy profesjonalną usługę montażu folii bezpiecznej z certyfikatami P1 i P2.